Barna Attila

Bemutatkozás, mióta vagy a cégnél, miket oktatsz?
1986-ban,középiskolás koromban szereztem meg az A kategóriás,1987-ben a B kategóriás, majd néhány év múlva a C és az E kategóriás vezetői engedélyt ,azóta aktívan vezetek. Legtöbb kilómétert kamion volánja mögött tettem meg, több mint két évtizedet töltöttem nemzetközi teherfuvarozásban.
2023 májusában lettem a Koroknai Autósiskola tagja, jelenleg B kategóriát oktatok.

Nincs két egyforma nap, nincs két egyforma ember, nincs két egyforma közlekedési helyzet, mindig a maximumot kell nyújtani.
Legnagyobb kihívás -valakinek úgy rámutatni a hibáira, hogy építő jellegű legyen és ne sértő.

Minden korosztállyal jól kijövök, megtalálom a hangot a tizenéves fiatalokkal éppúgy, mint a hozzám hasonló korúakkal.
Közvetlen vagyok, humoros. Ügyelek arra, hogy a vezetési órák jó hangulatban teljenek, persze ez nem megy a tanulás rovására.Véleményem szerint, ha az oktató és a tanuló között feszültség van, úgy nem szabad beülni a kocsiba.
Biztonságosan,szabályosan,nyugodtan.

A kezdő tanuló nem akart beülni a kormány mögé, mert ő még nem tud vezetni.

Nem csak az első vezetés előtt van erre szükség, hanem minden egyes alkalommal.
Mindig váltok pár szót a diákommal hétköznapi dolgokról is ,szerintem ez eltereli a figyelmét és csökkenti a stresszt.
Az természetes, hogy vizsga előtt mindenki izgul, ilyenkor elég egy két biztató szó és az,
hogy ott van valaki akiben megbízik.

Miért szeretek itt oktatni? Ez nagyon hosszú felsorolás lenne…
A teljesség igénye nélkül: barátságos, segítőkész ,magas szakmai felkészültségű kollegáim vannak.
Az iskola magas szintű technikai és szellemi háttérrel rendelkezik ez hozzájárul ahhoz, hogy én is folyamatosan fejlesszem a szakmai tudásom.

Minden fajta járműkategória és a kategórián belül is több típus áll rendelkezésre amelyeken a tanulhatják a járművezetés alapjait, mesterfogásait a tanulók.
Az oktatói gárda szintén sokszínű, minden diák megtalálja azt, aki neki szimpatikus.
A szerviz is egyedülálló segítség, ha véletlenül történne valami probléma az autóval ,akkor azt itt rögtön helyben lehet orvosolni.

Közhelyesen hangzik, de igaz, a munkám a hobbim, az életem jelentős részét kitöltik az autók. Érdekel az autózás, a közlekedés szeretek ezzel kapcsolatos dolgokat olvasni. Volt szerencsém Európa néhány technikatörténeti múzeumába ellátogatni- feledhetetlen élmény.
Hobbim a kerékpározás ,a túrázás és a kertészkedés.

A tolatással járó manőverek.
A gyakorlás során ami nehezebben megy azt részletekbe menően és sokat gyakoroljuk, addig amig természetessé válik.

Milyen gépjárművön oktatsz?

Skoda Fabia Combi