Keményebb szankciók a „horrorkaravánokkal” szemben

2021. január 31-től akár félmilliós bírságot is kiszabhatnak a magyar utakon közlekedő veszélyes vontatmányokra, amelyek a köznyelvben „horrorkaraván” néven váltak ismertté.

A 156/2009-es kormányrendelet módosításával a hatóságok lehetőséget kapnak rá, hogy a 9 üléses kisbuszok, valamint a 3,5 tonna össztömeg alatti kisáruszállítók sofőrjei keményebben szankcionálhatók legyenek, ha túlméretezett, veszélyes vontatmánnyal közlekednek.

A módosítás célja, ezen járművek kiszűrése a magyar utakról. A korábbi tapasztalatok alapján jellegzetesen külföldi, főleg használt autókat veszélyes módon szállító járműszerelvények ugyanis közlekedésbiztonsági kockázatot hordoznak: instabilak, a lassú, nehezen manőverező szabálytalan járművek balesetveszélyes szituációkat okoznak.

Forrás

 

x Széchenyi2020