Ingyenes lehet a jogsihosszabbítás és gyártás

Új funkciókkal bővült február elején a Személyreszabott Ügyintézési Felület (SZÜF), amelyen azóta elintézhetjük a lejáró jogosítványunk újbóli legyártását, illetve a kategóriabővítést követő kártyabővítést.

A magyarorszag.hu (Ügyfélkapu) felületen kialakított új funkciókkal egyszerűbb, gyorsabb, illetve ingyenes lehet a magyar jogosítványok gyártása és az orvosi érvényesség megújítását követően az új okmány kiadása.

„A Személyreszabott Ügyintézési Felület (SZÜF) részben eddig is a különböző okmányok kiváltásával és pótlásával kapcsolatos lehetőségeket foglalta össze, de február eleje óta új funkciókkal bővítették. Használatuk minden magyar állampolgár, illetve itteni tartózkodási engedéllyel rendelkező számára lehetséges, de előfeltétele az Ügyfélkapu-regisztráció, amelyhez személyesen el kell menni egy Kormányablakba, hogy elvégezzék a regisztráció első lépéseit. Aki elektronikus személyi igazolvánnyal rendelkezik, az ezt a lépést is megspórolhatja, otthonról regisztrálhat.”

Forrás

x Széchenyi2020