Tóth Árpád az ország legjobbjai között

Tóth Árpád szakoktatónkat kérdeztük, aki a 2016-os Országos Közlekedési Szakmai Vetélkedő
közúti járművezető szakoktató kategóriában 9. helyezést ért el!

-Milyen jellegű feladatokat kellett végrehajtani a versenyen?fnagyfoto_KA_0056
Többféle versenyszámban kellett részt venni, elméleti és gyakorlati feladatokot
teljesítésével mérték fel a versenyzők tudását. Az elméleti feladat egy KRESZ kérdéssor
megválaszolása volt. A gyakorlati rész egy személygépkocsi, illetve egy tehergépkocsi ügyességi pályából tevődött össze.

-Melyik feladat jelentette a legnagyobb kihívást a jelentkezők számára?
Talán mindenki nevében mondhatom, hogy a legnagyobb kihívás a tehergépkocsi ügyességi pálya volt, itt a csúszós pályán való fékezést, illetve célmegállást vizsgálták.

-Melyik versenyszámban teljesítettél a legjobban?
Számomra a legtesthezállóbb feladat a személygépkocsi ügyességi pálya volt, mivel a hétköznapokban tanulóim is ebből a kategóriából kerülnek ki.

-Hogyan készültél a versenyre?
Leginkább az elméleti részre készültem, itt a legfrissebb közlekedéssel
kapcsolatos jogszabályváltozásokat tanulmányoztam át újra.

-A versenyen kívül volt-e valamilyen kiegészítő program?totharpad
Számomra a legnagyobb élményt a játékos feladványok jelentették, illetve az, hogy ki lehetett próbálni különböző eszközöket, mint például egy speciális rántópad, amivel a személygépkocsi hirtelen megcsúszását lehet szimulálni. Ez nagyban segít a sofőröknek felkészülni az ilyen jellegű szituációkra, illetve elsajátítani a megfelelő módot a korrigálásra.

-Jövőre is tervezed az indulást?
Igen tervezem. A kihívás mellett évről évre lehetőség van a szakma más képviselőivel is találkozni és tapasztalatot cserélni a munkánkkal kapcsolatban.

Gratulálunk és egyben sok sikert kívánunk a jövő évi versenyhez!