Tényleg büntetnek a lejárt egészségügyi doboz miatt?

Tényleg büntetnek a lejárt egészségügyi doboz miatt?A JogIQ blog cáfolja a napokban a netet bejáró hamis állítást, mely szerint a rendőrség akár 100 ezer forintra is büntetheti azt az autóst, akinek az autójában lejárt szavatosságú egészségügyi dobozt talál.

A hír másra nem jó, csak félelemkeltésre – állítja a JogIQ blog szerzője. Ugyanis a járművek kötelező tartozékaira vonatkozó műszaki feltételeket a 6/1990. KöHÉM rendelet tartalmazza. A rendelet szerint a járműveken elsősegélynyújtó dobozt kell tartani. A rendelet tartalmazza, hogy „az elsősegélynyújtó felszerelés egyes tartalmai elemei a gyártó által meghatározott időpontig alkalmazhatók”. Ez azt jelenti, hogy nem az elsősegély dobozon kell keresni az érvényességi dátumot, hanem a benne található egyes egészségügyi felszereléseken (kötszer, jód, stb.). Már itt megbukott a kamuhír. De kétszeresen is megdönthető a hír.

További részletek, jogszabályok a blogon

x Széchenyi2020