Szél László

Szél László vagyok. 1982-ben születtem Debrecenben. 2000-ben érettségiztem a Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskolában, informatika szakon. 2006-ban szereztem  szakoktatói képesítést, azóta egy  megszakítást kivéve folyamatosan dolgozom oktatóként.

Az idősebb korosztályhoz tartozó tanulók felkészítése az átlagosnál több energiát, erőfeszítést igényel.  Itt most nem a nyugdíjasokra kell gondolni, a tanulók között már a 30 fellettiek is idősebbnek számítanak.

Iskolánkban a diákok szabadon választhatnak gyakorlati oktatót. Mit gondolsz, mik azok a tulajdonságok  amik miatt szívesen választanak téged?
Én türelmes embernek tartom magam, szerintem ez fontos a srácoknak, van azonban aki az oktatóautó alapján választ, ezt nem lehet egyértelműen meghatározni.

Egyszer egy tanulóm jobbra kanyarodás előtt elengedte a kormányt,és a pedálokat is, „Én ezt nem tudom!” felkiáltással. Ma már inkább viccesnek érzem, akkor nem volt az.

Szerintem mindenkivel másképpen kell bánni, ha azt látják hogy nyugodt vagyok, az már fél siker. Az első vizsga azonban mindig lutri, a vizsgadrukk néha teljesen megbénítja a tanulót sajnos.

Az autókba szerelt, Magyarországon még ritkaságnak számító oktaméter mennyiben járul hozzá a tanulókkal való korrekt anyagi elszámoláshoz?
Szerintem teljes mértékben hozzájárul.

Az összetartó csapat, a baráti légkör nagyon fontos számomra, ebben a legnagyobb érdeme az iskolavezetőnek van.

Az első az oktaméter,azon kívül  minden kategóriában indítunk képzést, valamint az, hogy remek szakemberek, kiváló járművekkel dolgoznak nálunk.

Szeretek horgászni, főzni, sajnos az előbbire  ritkán jut időm.

Beállás várakozóhelyre, szegéllyel párhuzamosan, hátramenetben. Ezt nagyon sokat kell gyakorolni. A közlekedésben résztvevők nagy százaléka nem tud így parkolni, pedig nagyon hatékony módszer!